PRESSITEADE

8. märts 2012

Vaatamata jõulisele vastuseisule, algas hommikul raudteelaste toetusstreik

Täna südaööl sai Raudteelaste Ametiühingu streigikomitee teate sellest, et toetusstreigi raames peatasid oma töö Koidula jaama vedurimeeskonnad, Tartu jaama vagunite järelevaatajad, vedurimeeskonnad ning rongikoostajad, Narva jaama tehnilise kontori operaatorid, vagunite järelvaatajad, ja vedurimeeskonnad ning Tapa jaama operaatorid ja jaamakorraldaja.

Hommikuks on valmis toetusstreigiga ühinema ka Edelaraudtee töötajad.

Toetusstreigi juhi ja Raudteelaste Ametiühingu esimehe Oleg Tšubarovi sõnul tuleb kell 8 hommikul tööle uus vahetus. „Tööandjad on rakendanud karme vastumeetmeid, paljud streikijatest vahetati välja töökaaslaste vastu, keda õnnestus veenda tööle tulema oma puhkepäeval," rääkis Tšubarov.

Tšubarovi sõnul on ametiühing kogunud kokku ka info tööandja rikkumistest töötajate vastu: „Tööandjate rikkumised dokumenteeritakse ning lähiajal valmistame ette ka hagid kohtusse", ütles Tšubarov.

Ametiühing rõhutab veel kord, et ei protesteeri tööandjate vastu: „Meie tööandjad on sunnitud kannatama koos meiega. Oleme sunnitud alustama streiki kollektiivlepingu seaduse muutmise kava vastu ning õpetajate toetuseks, kes ei kartnud oma nõudeid avalikult esitada," rõhutas Tšubarov.

Lähem info: Raudteelaste Ametiühingu esimees Oleg Tšubarov, telefon 50 64 807

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.evray.ee