Raudteelaste ametiühing valmistub toetusstreigiks

Raudteelaste Ametiühingu streigikomitee teeb viimaseid ettevalmistusi enne toetusstreigi algust. Vaatamata hulgalisele valeinformatsioonile pole raudteetöötajate toetusstreigi plaanid muutunud.

Raudteelaste Ametiühingu esimehe Oleg Tšubarovi sõnul teevad tööandjad samal ajal kõik võimaliku, et streigi toimumist takistada: „5. märtsil pöördus Eesti Raudtee juhtkond kohtusse lootuses, et toetusstreik kuulutatakse ebaseaduslikuks. See mõjutas ka mitmete raudteetöötajate valmidust streikida, kuid täna kinnitas Harju Maakohus, et streik on seaduslik."

„Kuigi streikijate arv on vähenenud, on paljud ausad ja põhimõttekindlaid töötajad kinnitanud, et streigivad igal juhul," ütles Tšubarov. Praegustel andmetel osalevad toetusstreigil nii Eesti Raudtee, Edelaraudtee, Elektriraudtee kui ka GoRaili töötajad.

„Kõigi nimetatud ettevõtete töötajatelt on tulnud teateid agressiivsest mõjutamisest ja survestamisest ettevõtete juhtkondade poolt," sõnas Tšubarov ning lisas, et vaatamata vastuseisule ei streigi raudteelased homme oma tööandjate vastu.

„Meie tööandjad ja reisijad on kahjuks on sunnitud kannatama koos meiega," ütles Tšubarov toetusstreigiga kaasnevate ebamugavuste pärast vabandades ning toonitas veelkord, et streik on viimane abinõu, enne mida on kõik ülejäänud võimalused kollektiivlepingute kaitsmiseks tulemusetult ära proovitud.

Lähem info: Raudteelaste Ametiühingu esimees ja toetusstreigi üldjuht Oleg Tšubarov, telefon 50 64 807

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.