Raudteelaste Ametiühing

PRESSITEADE

8. märts 2012

Raudteelased tänavad toetusstreigil osalenuid

Eesti Raudteelaste Ametiühing tänab kõiki raudteetöötajaid, kes vaatamata tööandja tugevale survele ei taganenud streikimast ning võtsid üritusest aktiivselt osa.

„Tundub, et raudteelased on valmis ja julgevad oma arvamust väljendada ning tahaks loota, et nende kindlameelsus vaid kasvab,” ütles streigijuht ja Eesti Raudteelaste Ametiühingu esimees Oleg Tšubarov ning lisas, et valitsusele ja tööandjatele tuleb meelde tuletada, et konstruktiivne dialoog on parem, kui protestiaktsioon.

Tšubarovi sõnul on solidaarsus tähtis streigi osa ning selle parimaks näiteks on Edelaraudtee ja Eesti Raudtee vedurimeeste tänane ühine aktsioon, mis näitas, et nad võivad edukalt koos oma ühiseid huve kaitsta.

Toetusstreigil osalenud töötajate arvu teatab raudteelaste streigikomitee pärast kokkuvõtete tegemist. „Analüüsime kõiki märkuseid, vigu ja möödalaskmisi ning arutame need läbi järgmiste streigikoolituste käigus,” rääkis Tšubarov.

Läbiviidud toetusstreik ei olnud suunatud tööandjate vastu, kuid tekitas siiski ettevõtetele kahju. Olukorra kordumise ning veelgi suuremate kahjude tekkimise vältimiseks kutsuvad raudteetöötajad sotsiaalpartnereid üles teineteise mõistmisele, koostööle ning probleemide lahendamisele läbirääkimiste ja kokkulepete teel.

Raudteelased tänavad ka kõiki Eesti elanikke mõistva suhtumise eest ning vabandavad toetusstreigiga kaasnenud ebamugavuste pärast.

Lähem info: Raudteelaste Ametiühingu esimees Oleg Tšubarov, telefon 50 64 807

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.evray.ee